Czym jest decluttering garderoby?

Decluttering oznacza po prostu odgracanie czyli usuwanie zbędnych rzeczy z naszego otoczenia, dzięki czemu przestrzeń staje się przyjemniejsza i bardziej użyteczna. Decluttering to taki trend nie-trend (przecież ludzie już od dawna sprzątali własne przestrzenie) związany z minimalizmem i dążeniem do ograniczenia konsumpcji.

Słowo decluttering jest używane najczęściej w odniesieniu do przestrzeni mieszkalnej, ale w skali micro można je odnieść do garderoby. Decluttering nie jest wyłącznie sprzątaniem, ale ma pomóc bezpośrednio wprowadzić w życie ład. Jeśli czujesz się przytłoczona ilością ubrań, prawdopodobnie potrzebujesz uporządkować swoją szafę. Negatywne poczucie może się przenieść na inne sfery życia i w ten sposób będziemy marudne, leniwe, pozbawione energii.

Mamy za dużo

Chęć posiadania przedmiotów może być oznaką luksusu i dobrobytu, którego nam wcześniej brakowało, przez co wydaje nam się, że jesteśmy lepsi, posiadając więcej. Jest to szczególne dla osób, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na comiesięczne zakupy w sklepie odzieżowym. Istotnym aspektem jest także dostępność. Dzisiaj nie ma pustych półek, a produktów tego samego rodzaju znajdziesz w milionie innych firm. Czasami też przechowujemy przedmioty tylko dlatego, że były prezentem i nie mamy na tyle silnej woli, aby się ich pozbyć.

Pomoc w declutteringu

Na rynku mamy specjalistów od declutteringu mieszkania. Usługa nie ma nic wspólnego ze sprzątaniem. Doradca ma za zadanie dowiedzieć się, gdzie tkwi problem. Następnie wybiera metodę działania i razem z klientem sortuje rzeczy. Wspiera też w decyzjach, co wyrzucić, oddać lub sprzedać i oczywiście stale motywuje do działania. Nie ukrywam, że któregoś dnia chciałabym przejść na „wyższy poziom” i pracować jako taki doradca, ale na razie pozostaję na tym, na czym znam się już świetnie czyli na garderobie.

Z porządkowaniem garderoby łączy się nie tylko analiza tego, co zostaje i czego się pozbywamy. Tutaj istotna jest również nowa, lepsza aranżacja przestrzeni Twojej szafy. Czasami mogą się przydać wszelkiego rodzaju akcesoria jak wieszaki, pudełka, koszyczki, etykietki, półki, których wykorzystanie powinien promować taki doradca.

Bywa i tak, że przez to, że ubrania nie leżą na wierzchu, pozwalamy sobie na bałagan. Zawsze przecież można zamknąć drzwi i jest … czysto! Poupychane po brzegi półki, pościskane i nierówno ułożone ubrania, niepodzielone na kategorie – to może frustrować. I jeszcze ten czas, który tracimy szukając tej właśnie konkretnej bluzeczki.

Pozbądź się zbędnych ubrań raz na zawsze

Jeżeli lubisz pełne harmonii i czyste przestrzenie, myślę, że powinnaś się zastanowić nad tym, aby zacząć odgracać garderobę. Nawet jeżeli masz już motywację, to może brak Ci pomysłu, siły, czasu lub planu. Tracisz zapał, gdy tylko wyobrażasz sobie te sterty ciuchów, przez które musiałabyś przebrnąć.

Poupychane po brzegi półki, pościskane i nierówno ułożone ubrania, niepodzielone na kategorie – to może frustrować.

Z pomocą przychodzę JA – Ogarniaczka Garderoby ;D, która profesjonalnie zajmuje się analizą garderoby dostosowując ją do potrzeb klienta. Spełniam marzenie o pięknej i zorganizowanej garderobie.

Cudownie jest dostawać wiadomości, że Was inspiruję i motywuję. Ta satysfakcja daje mi kopa do działania. Cieszę się, że coraz więcej osób podchodzi do sprawy ubraniowej bardziej przychylnie i rozsądnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że porządek usprawnia im codzienne czynności.

Jeżeli jednak potrzebne Ci bardziej konkretne wsparcie:

  • rozmowa i zrozumienie Twoich potrzeb,
  • przygotowanie planu declutteringu garderoby,
  • pomoc podczas przebierania ubrań, sortowania i układania ubrań,
  • reorganizacja przestrzeni w szafie,
  • wsparcie w decyzjach, czego należy się pozbyć,
  • wskazanie miejsc, w których możesz oddać niepotrzebne ciuchy,

to zapraszam Cię do współpracy – w tym miejscu możesz przeczytać jeszcze więcej o moich usługach – USŁUGI.

Ale aby Was wspomóc w tej przygodzie declutteringu garderoby, przygotowałam dla Was listę 10 pytań, które warto sobie zadać, jeśli nie jesteście pewne, co zrobić z konkretnym ubraniem. Mam nadzieję, że będzie to pomocne.

Tymczasem zapraszam Cię na mojego instagrama, gdzie możesz mnie lepiej poznać i dołączyć do sympatycznej społeczności, w której dyskutujemy o modzie odpowiedzialnej, less waste i szafie kapsułowej.

Może zainteresuje Cię również:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *