Postanowiłam dać ujście swoim dwóm pasjom jakimi są moda oraz film i od czasu do czasu tworzyć wpisy dotyczące ubioru w filmach. Mimo że w magazynach już mówi się o jesiennych kolekcjach, ja nadal jestem w cudownie letnim nastroju. A co może na dłużej zatrzymać ciepłą atmosferę? Filmy!

Utalentowany Pan Ripley (The Talented Mr. Ripley) jest na mojej liście ulubionych filmów a to nie tylko dzięki fabule, ale przede wszystkim dzięki estetyce. Gdy widzę ten film mam ochotę natychmiast kupić bilet do Włoch.

Dzisiaj chciałabym się przyjrzeć stylowi Gwyneth Paltrow, której filmowe kreacje są niewymuszone i niezwykle aktualne mimo, że akcja filmu ma miejsce w latach 50. i 60. Paltrow gra zamożną Amerykankę mieszkającą we Włoszech. Jej ubiór dobrze odzwierciedla lata pięćdziesiąte, ale wciąż zachowując wakacyjny nastrój.

Jednym z moich zadań jest inspiracja, więc przygotowałam zestawienia ubrań, które odnoszą się do filmu. Wszystko znajdziesz aktualnie w sklepach.

Retro bikini

Jeśli wakacje to strój kąpielowy! Zainspiruj się retro lookiem i wybierz dół z wysokim stanem, który jest przyjazny sylwetce. Wybierz typowe wzory jak groszki lub marynarskie paski, które sprawdzą się na plaży. Możesz też z powodzeniem sięgnąć po jednoczęściowy strój kąpielowy, którego często nie doceniamy.

1, 2, 3, 4, 5, 6

Bezpretensjonalny codzienny zestaw

Kupując pomarańcze na targowisku w takim zestawie możesz poczuć się jak prawdziwa włoska pani domu. Wszystko w tej stylizacji jest perfekcyjne: sukienka w radosnym kolorze w połączeniu z nonszalancko związaną koszulą i opaską na włosach. A do tego obowiązkowo koszyk!

1, 2, 3
1, 2, 3, 4, 5

Bandażowy top + spódnica w kwiaty

Aktorka w filmie konsekwentnie nosi białą koszulę z krótkim rękawem (którą z powodzeniem można zastąpić klasyczną białą koszulą) i rozkloszowane spódnice. Pod spód włóż bandażowy top lub swoje ulubione bikini i zwiąż włosy lekką apaszką. Nie zapomnij o typowo letnich butach czyli espadrylach. Wakacyjny włoski look gotowy!

1, 2, 3, 4, 5
1, 2, 3, 4, 5

Top z bufkami

Top z bufkami to bardzo dziewczęcy element garderoby i na dodatek na topie w każde wakacje. Co do tego? Oczywiście wzorzysta spódnica.

1, 2, 3, 4

Żeglarskie klimaty

Ten zestaw niezmiennie kojarzy mi się z żeglarskim ubiorem. Wygodne trampki i spodnie oraz kardigan z grubej dzianiny w sam raz na zimniejsze wieczory. Zamiast rybaczek możesz włożyć bermudy lub kuloty. Pozostaw wszystko w beżowo-białej palecie kolorystycznej.

1, 2, 3, 4, 5, 6

Bonus

Co jeszcze mogłoby się spodobać bohaterce filmu Utalentowany Pan Ripley?

1, 2, 3, 4, 5
1, 2, 3, 4, 5, 6

Dajcie mi znać, czy podobają Wam się tego rodzaju wpisy. Bo mam już kilka pomysłów, które chciałabym wykorzystać.