Mankamenty figury – wąskie ramiona

Drobne ramiona nie wydają się być problemem, ale czasami to co małe, może być nieproporcjonalne względem sylwetki i czasami sprawia kłopot. Dzisiaj opiszę Wam jak się ubierać, gdy Wasze ramiona są wąskie. Uczulam na to, że ocenienie czy ramiona są problematyczne zależy od całej figury. Jeśli patrzysz na swoją sylwetkę i ramiona są zdecydowanie węższe niż biodra, to aby zrównoważyć sylwetkę należy „dodać” sobie u góry.

Gdy myślę o wąskich (także często spadzistych) ramionach, najczęściej widzę figurę A (opisy sylwetek), gdzie dolna część ciała jest zdecydowanie większa niż górna. Nie jest to jednak reguła, której trzeba się usilnie trzymać. Są kobiety, których sylwetka jest bardziej chłopięca, gdzie ramiona i biodra są wąskie a talia nie jest zarysowana – wtedy należy optycznie poszerzyć zarówno górę jak i dół (porady dotyczące braku talii). Często przy wąskich ramionach występuje mały biust, które kobiety chcą powiększyć – pokażę Wam dobre przykłady bluzek, które zrobią obie rzeczy naraz. Postaram się także pokazać fasony, które nie wpływają zbytnio na klatkę piersiową, ale dodają objętości w ramionach lub je prostują. Pamiętajcie, aby nie przesadzić z powiększaniem ramion, bo wyjdzie karykaturalny efekt. Zawsze należy patrzeć na całą sylwetkę! Wiem, że z obiektywnym spojrzeniem może być kłopot, więc możecie zgłosić się do mnie po pomoc.

W dalszym opisie skupię się na górnych częściach garderoby, fasonach, dekoltach i wzorach. Dobieranie dołów jest zależne od posiadanej sylwetki.

Dekolt łódka

Mamy dwa główne typy dekoltów, które pomogą poszerzyć ramiona, a jednym z nich jest dekolt typu łódka, który stworzy optycznie linię poziomą. A wszystko co poziome, poszerzy. Możecie wybrać różne warianty tego dekoltu, mniejszy nieodsłaniający ramion lub większy. Ten dekolt nie wpływa specjalnie na powiększenie biustu.

Dekolt karo

Mniej popularnym dekoltem (przynajmniej w sieciówkach)  jest dekolt karo. Ten dekolt jest bardziej kwadratowy i podobnie jak łódka poszerza w górnej części sylwetki.

Bufki i inne podobne

Bufki są fantastyczne, gdy obok powiększenia ramion, chcecie dodać sobie kobiecości i romantyczności. Materiał powinien układać się w taki sposób, aby ukryć spadziste i wąskie ramiona. Wszelkie falbany oraz materiały, które lekko się unoszą są tutaj wskazane. Wąskie sylwetki takie jak I, potrzebują odpowiedniego zrównoważenia, więc nie zapominajcie o poszerzeniu bioder.

Wzory i aplikacje

Przy wąskich ramionach nie bójcie się wszelkich kolorowych wzorów. Klasycznym rozwiązaniem są poziome paski, które optycznie poszerzą ramiona. Aplikacje naszyte na ubrania są Waszym sprzymierzeńcem. Znalazłam też intrygujące rozwiązanie na powiększenie górnej części sylwetki i są to guziki lub kokardki doszyte wzdłuż ramion – to prosty sposób na dodanie sobie objętości tam gdzie trzeba.

Kamizelki

Kamizelka jest świetnym rozwiązaniem, aby poszerzyć górną część sylwetki. A jeśli dodatkowo znajdą się na niej górne kieszenie, to powiększymy tym samym biust.

Płaszcze i kurtki

Kupując płaszcz lub kurtkę patrz na dekolt oraz klapy. Szerokie trójkątne klapy optycznie poszerzą górną część sylwetki, ale nie zabudują za mocno klatki piersiowej. Pagony w klasycznych trenczach oraz krótkich kurtkach typu ramoneska pozwolą na podniesienie linii ramion. Sylwetce z opadającymi ramionami posłużą marynarki z poduszkami, które wyprostują nam ramiona. Pamiętajcie, aby zawsze sprawdzać, gdzie znajduje się szew od rękawa – nie może być za nisko, ponieważ zniszczy to proporcje sylwetki.

Szale, apaszki, etole

Skutecznie odwrócimy uwagę od ramion zakładając szal, dużą apaszkę a nawet futrzaną etolę. To kolejny sposób na dodanie sobie objętości w górnej część sylwetki. Poniżej przykłady noszenia szali prosto z ulicy.

Przykłady sukienek

Na koniec w ramach bonusu chciałam Wam pokazać przykłady sukienek, które sprawdzą się przy wąskich ramionach. Łączą w sobie kilka rozwiązań, więc może warto sięgnąć po tę część garderoby.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *