Porządkowanie garderoby na wiosnę – 10 kroków

Przygotowałam dla Ciebie dokładną listę zadań, które pomogą Ci bezboleśnie przygotować Twoją garderobę na wiosnę.

Jak przygotować szafę na wiosnę?

1.Zastanów się jak podzielić swoje porządkowanie na kategorie. Proponuję zacząć od ubrań codziennych, potem odzież wierzchnia, buty, torebki i inne akcesoria, bielizna oraz odzież sportowa i domowa.

2. Wyciągnij wszystkie swoje ubrania w jedno miejsce. Umieść je tak, aby Ci było wygodnie: może to być łóżko, kanapa, a nawet podłoga. Staraj się od razu segregować rzeczy na typy: spodnie do spodni, sukienki razem itd.

3. Najpierw zrób najprostszą rzecz: wybierz ubrania, których na pewno nie będziesz nosić wiosną. Ja wyciągnęłam swetry, których nie noszę w cieplejsze miesiące.

4. Rzeczy, które będziesz chować na wiosnę, wypierz przed włożeniem do pudeł. Dzięki temu będziesz mogła je ponownie włożyć, gdy przyjdzie zima.

Porządkowanie zacznij od najprostszych rzeczy czyli spakowania rzeczy typowo na zimę.

5. Zrób miejsce na swoje wiosenne ciuchy. Jeśli nie możesz schować zimowych rzeczy, postaraj się tak zorganizować przestrzeń  w szafie, aby te ubrania nie były na widoku. Możesz je wrzucić na sam szczyt albo w ostateczności schować za ubraniami wiosennymi.

6. Zrób dokładną rewizję. Ubrania, które są Twoje ulubione i nosisz je najczęściej odłóż w jedno miejsce (odseparuj od reszty). Kolejny stosik to rzeczy, które są w złym rozmiarze, podziurawione, nie do naprawy, poplamione, znoszone. W tym stosiku znajdą się także rzeczy, których nie chcesz nosić, bo Ci już nie odpowiadają. Potem możesz je posegregować jeszcze na te co oddasz oraz sprzedaż. Ostatni stosik może być dla rzeczy do naprawy, jeśli takowe posiadasz.

7. Jeżeli uważasz, że czegoś brakuje w Twojej szafie, rób na bieżąco listę zakupów na wiosnę. Pamiętaj, że teraz dokładnie widzisz, jakie masz ubrania i co może jeszcze pasować do garderoby. Lista ochroni Cię przed kompulsywnymi zakupami.

8. Jeśli masz ubrania, których nie nosisz, z powodu niewiedzy jak je stylizować, spróbuj połączyć te ciuchy z rzeczami, które nosisz najczęściej. Możesz też ułożyć je zestawami na podłodze i zrobić szybkie zdjęcia telefonem.

9. Po przeglądzie czas na ponowne układanie ubrań w szafie. Warto zadbać o wizualny aspekt i postarać się, aby wszystkie wieszaki były takie same. Jeżeli masz dwa lub trzy rodzaje wieszaków, układaj je tak, aby ten sam rodzaj był w jednym miejscu. Uporządkowana garderoba cieszy oko i chętniej sięgamy po swoje ubrania. Pamiętaj, że ubrania musi być widać, w związku z tym, unikaj wieszania kilku rzeczy na jednym wieszaku.

10. Ciesz się swoją uporządkowaną wiosenną garderobą!

Mam nadzieję, że już niedługo znowu będę mogła Wam pomagać i porządkować Wasze garderoby. Już nie raz słyszałam od swoich klientek, że potrzebowały kogoś, kto im wyraźnie powie, co im pasuje a z czym należy się pożegnać. Nie każdy potrafi to zrobić samodzielnie i nie jest to powód do wstydu.

Daj znać, czy Ciebie również naszła ochota na porządkowanie przestrzeni.

Ściskam !

W międzyczasie zapraszam Cię na mój instagram:

Może zainteresuje Cię również:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *